Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prezenty i upominki dla babci

( ilość produktów: 32 )

Kim jest dla Ciebie Babcia?

Każdy uważa babcię za kogoś innego. Babcia dla jednych jest najlepszą przyjaciółką, a dla innych strażniczką, która pilnuje, by wnuczęta nigdy nie chodziły głodne. Nikt z nas przecież nie jest w stanie odmówić babci dokładki ulubionego dania! Pomaga, pociesza, rozśmiesza…

By pokazać naszym babciom jak bardzo je kochamy, w Polsce już od 1966 roku obchodzimy ich dzień - Dzień Babci. 21-ego stycznia każdego roku wnuczęta spieszą z prezentami dla swoich bohaterek. Dzień ten jest idealny, aby podarować babci upominek, który będzie przypominał jej o ukochanych wnukach. Prezent dla babci musi być idealny i praktyczny. W CupCup.pl prezentujemy całą gamę idealnych prezentów na tę okazję. Kubek z własnym nadrukiem, koszulka, a może breloczek do kluczy ze zdjęciem wnucząt? Fartuszek z dedykowanym dla Babci napisem? U nas zaprojektujesz idealny prezent dla Babci! Nie masz pomysłu na prezent dla Babci? Skorzystaj z naszych gotowych projektów – twoja Babcia jest super? Kubek Super Babcia z imieniem jest świetny, by jej to przekazać. Upominek na poważnie, czy z żartem? Proponujemy wszystko co najlepsze, aby prezent dla Babci był niezapomniany!

Czy wiesz, że ... Dzień Babci

Pomysł na utworzenie w Polsce święta babć pojawił się już w 1964 roku? Za to Dzień Babci w innych krajach obchodzony jest od niedawna. U naszych sąsiadów Babcie celebrują swoje święto dopiero od 2009 roku! Dzień Babci nie jest świętowany na całym globie tego samego dnia. Przykładowo - w Ameryce Południowej babcie świętują w lipcu lub w czerwcu, natomiast w Niemczech w październiku. Wnuczęta, aby pokazać swoim babciom, jak bardzo są wdzięczne i je kochają, przygotowują dla nich upominki: tworzą laurki, kupują kwiaty lub prezenty, składają życzenia. W wielu domach organizowane są rodzinne spotkania przy kawie, herbacie oraz torcie. W szkołach i przedszkolach przygotowywane są przedstawienia, podczas których dzieci recytują wierszyki i składają swoim babciom życzenia. W Polsce celebrujemy osobno Dzień Babci oraz Dzień Dziadka, za to w Ameryce Północnej (USA i Kanadzie) oraz w Wielkiej Brytanii obchodzony jest „zbiorowy” Dzień Dziadków (National Grandparents Day).

pixel