Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak przygotować projekt do nadruku folią Flex?

2022-05-29

Nadruk przy użyciu folii Flex to jeden z najpopularniejszych nadruków na odzieży. Jego zaletą jest szybkie przygotowanie i możliwośc wykonanuia nadruku już od jednej sztuki. Ta technologia ma również pewne ograniczenia - przeważnie jest to nadruk jednokolorowy /więcej kolorów wymaga przygotowania osobnego projektu dla każdego koloru. Kolejne ograniczenie to plik, który musi być przygotowany w formacie wektorowym. Nadruku nie powinien zawierać bardzo małych elementów. Minimalna wielkość elementu to około 1 cm.

Co to jest folia Flex?

Jest to gładka folia poliuretanowa przeznaczona do wykonywania nadruków /aplikacji/ na T-shirtach, bluzach, odzieży roboczej i sportowej itp. Po aplikacji folia jest miła w i charakteryzuje się żywymi kolorami. Materiał ten nie zawiera PCV, plastyfikatorów oraz metali ciężkich i jest zgodny z Oeko-Tex Standard 100 class I.

Kolory folii Flex

kolory flex

Jak wykonać plik do nadruku folią Flex?

Plik do wykonania nadruku z folii Flex musi być przygotowany w formacie wektorowym.

Grafika wektorowa oparta jest na kształtach i krzywych będących matematycznym zapisem konkretnych proporcji, układów i odległości pomiędzy elementami – czyli matematycznych funkcji. Dzięki temu skalowanie jej jest bezstratne – tego typu pliki możemy powiększać i zmniejszać. Najczęściej spotykanymi formatami plików wektorowych są SVG, PDF, AI czy EPS.

Pliki wektorowe można przygotować w programach Adobe Ilustrator lub Corel Draw oraz darmowych Inkscape lub Power Draw.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

pixel